gfml zgradba

Spoštovani starši, bodoči dijaki, tukaj lahko najdete aktualne informacije o vpisu na Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer.

VPIS NA GFML:

V šolskem letu 2021/22 na GFML razpisujemo naslednje programe:

Število oddelkov

Splošna gimnazija

4 oddelki (112 dijakov)

Umetniška gimnazija: smer gledališče in film

Predšolska vzgoja

1 oddelek (28 dijakov)

Medijski tehnik (NOV PROGRAM!)

1 oddelek (28 dijakov)

Več informacij o vpisu in razpisanih mestih najdete v aktualnem Razpisu za vpis novincev v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2021/22, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu:

external https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

Prehod iz osnovne šole v srednjo je za vsakega učenca pomemben korak v smeri večje samostojnosti in odraslosti. Vsekakor pa tudi korak k novim prijateljstvom, nepozabnim doživetjem in priložnostim za razvoj. Da bo ta pot lažja in tudi bolj gotova, vam predstavljamo ključne informacije o vpisu v srednjo šolo.

Pred dokončno odločitvijo glede izbora srednje šole, upoštevajte nekaj napotkov:

-          poiščite čim več verodostojnih informacij o programih in šolah, ki vas zanimajo,

-          prisluhnite predstavitvam šol na razrednih urah, tržnicah poklicev in informativnih dnevih,

-          preglejte Razpis za vpis (objavljen na spletnih straneh MIZŠ),

-          o izbiri se čim več pogovarjajte: z odraslimi, sorojenci, svetovalnimi delavkami na osnovnih šolah, učitelji in drugimi.

MIZŠ je objavilo acrobat Rokovnik za vpis, v katerem najdete vse pomembne datume, ki se jih morate držati. V tej tabeli predstavljamo najbolj ključne:

Dogodek

Deležnik

12. in 13. 2. 2021

Informativni dnevi na srednjih šolah

do 2. 4. 2021

Prijava na vpis za 1. letnik v šolskem letu 2021/22

Kandidati

8. 4. 2021

Objava števila prijav po šolah

Spletne strani MIZŠ

Do 22. 4. 2021

Morebitni prenosi prijav za vpis v SŠ za šol. Leto 2021/22

Kandidati

Do 21. 5. 2021

Obveščanje šol o omejitvah in spremembah obsega razpisanih mest za SŠ v šol. Letu 2021/22

Spletna stran MIZŠ

do 27. 5. 2021

Obveščanje prijavljenih kandidatov o omejitvah vpisa

Spletna stran GFML

med 16. in 21. 6. 2021

VPIS na srednjih šolah oz. izvedba 1. izbirnega postopka po najavljenem razporedu

do 24. 6. 2021 do 15. ure

Prijava v 1. krogu neizbranih ob omejitvi vpisa za 2. krog prijave

30. 6. 2021

Vpis kandidatov v 2. krogu

do 31. 8. 2021

Vpis na šolah s prostimi mesti

Srednje šole

Po odločitvi o izbiri srednje šole boste učenci 9. razreda izpolnili acrobat prijavnico za vpis, ki jo najdete na spletu.
Le to pošljete po pošti na izbrano srednjo šolo. Izpolnite le eno prijavnico, razen v primeru, da se želite vzporedno izobraževati na dveh šolah hkrati. Srednja šola, na kateri je bistveno več prijav, kot je bilo razpisanih mest, v soglasju z ministrstvom za izobraževanje sprejme sklep o omejitvi vpisa, seznam šol z omejitvijo vpisa najdete na spletnih straneh MIZŠ. Na šolah z omenitvijo vpisa prijavljene kandidate izberejo na podlagi točk, ki jih z učnim uspehom pridobijo v 7., 8. in 9. razredu osnovne šole, pri čemer upoštevamo zaključne ocene obveznih predmetov zadnje triade.

Več aktualnih informacij glede vpisa v srednje šole najdete na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport:
externalhttps://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

BIVANJE V DIJAŠKEM DOMU

Dijaki lahko med šolanjem na GFML izberejo tudi bivanje v dijaškem domu. Nam najbližji je Dijaški dom Radenci. Glede bivanje v dijaškem domu se lahko pozanimajo na informativnih dneh, ki bodo potekalo ob istem terminu kot informativni v srednjih šolah in fakultetah. MIZŠ vsako leto izda Razpis za vpis za sprejem novincev v dijaške domove, v katerem je navedeno število razpoložljivih mest po domovih in rokovnik za prijavo.

Prijavnico za bivanje v dijaškem domu najdete na tej povezavi:
externalhttps://e-uprava.gov.si/podrocja/izobrazevanje-kultura/srednja-sola/vpis-v-dijaski-dom.html

Kandidati oddajo le eno prijavnico za bivanje in sicer v roku, ki velja za prijavo za vpis v srednjo šolo.
Več informacij glede bivanja najdete na tej povezavi: external https://www.gov.si/teme/dijaski-domovi/

Svetovalna delavka

Liljana Fajdiga
prof. nemščine in pedagogike, svetovalna delavka