gfml zgradba

Spoštovani starši, bodoči dijaki, tukaj lahko najdete aktualne informacije o vpisu na Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer.

Stanje prijav za vpis v srednjo šolo in možnost prenosa prijavnic

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je 9. 4. 2024 objavilo stanje prijav v srednje šole.

V skladu z rokovnikom imajo vsi kandidati možnost, da do 23. aprila 2024, do 15. ure, svojo prijavo iz kakršnihkoli razlogov prenesejo na drugo šolo ali v drug program.

Obveščamo vas, da imamo na GFML še nekaj prostih mest na naših programih, kot je razvidno iz tabele na strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje.

Podrobnejše informacije glede stanja prijav in o postopku prenosa prijavnic najdete na spletni strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje: Informacija o stanju prijav za vpis v srednje šole za šolsko leto 2024/2025 | GOV.SI.

BIVANJE V DIJAŠKEM DOMU

Dijaki lahko med šolanjem na GFML izberejo tudi bivanje v dijaškem domu. Nam najbližji je Dijaški dom Radenci. Glede bivanje v dijaškem domu se lahko pozanimajo na informativnih dneh, ki bodo potekalo ob istem terminu kot informativni v srednjih šolah in fakultetah. MIZŠ vsako leto izda Razpis za vpis za sprejem novincev v dijaške domove, v katerem je navedeno število razpoložljivih mest po domovih in rokovnik za prijavo.

Prijavnico za bivanje v dijaškem domu najdete na tej povezavi:
externalhttps://e-uprava.gov.si/podrocja/izobrazevanje-kultura/srednja-sola/vpis-v-dijaski-dom.html

Kandidati oddajo le eno prijavnico za bivanje in sicer v roku, ki velja za prijavo za vpis v srednjo šolo.
Več informacij glede bivanja najdete na tej povezavi: external https://www.gov.si/teme/dijaski-domovi/

Svetovalni delavki

Liljana Fajdiga
prof. nemščine in pedagogike, svetovalna delavka