Natečaji in razpisi za dijake

Nagradni natečaj ob 20. letnici podelitve Veronikine nagrade

Spoštovani dijaki!

Vabimo vas k sodelovanju v nagradnem pesniškem natečaju za srednješolce »Mala Veronika«, ki ga organiziramo ob 20. letnici podelitve Veronikine nagrade v letu 2016. Natečaj poteka med 20. februarjem (mednarodni dan maternega jezika) in 21. marcem 2016 (svetovni dan poezije).

S pesniškim natečajem želimo mlade spodbuditi k pesniškemu izražanju in jim ponuditi prostor za promocijo njihovega pesniškega ustvarjanja, jih spodbuditi k razmišljanju o besedi in pomenu besede v njihovi generaciji.

Glavna nagrada pesniškega natečaja je 400 € bruto za zmagovalno pesem oziroma avtorja/avtorico pesmi.

Prijava na natečaj je brezplačna in je možna do četrtka, 4. februarja 2016. Zbiranje pesmi (ena šola, ena pesem) poteka do ponedeljka, 15. februarja 2016, do 15. ure.
V priponki najdete več informacij in pravila natečaja ter obrazec za prijavo na natečaj. Informacije o natečaju in dogodkih ob 20. letnici lahko spremljate tudi na spletni strani www.veronikini-veceri.si.

Vabljeni k sodelovanju!

Več informacij v priloženih datotekah.

Kontakt za več informacij: