Dijaki 1. in 2. letnika programa predšolska vzgoja so v torek, 17. maja, ustvarjali skupaj z otroki iz Vrtca Ljutomer in učenci 1. razreda OŠ Ivan Cankar Ljutomer. S kredami so porisali šolsko parkirišče, kjer so nastajali obrisi otrok in dijakov, igrali so se igre, ki so se jih nekoč igrali že naši dedki in babice ter se naučili peti dve pesmi z znakovnim jezikom. Otroci so zelo uživali v izvedenih dejavnostih, se prepustili voditi dijakom in si zaželeli, da bi dijaki prišli k njim v vrtec, kjer bi se lahko vsak dan skupaj igrali.
Z dogodkom smo obeležili Teden ljubiteljske kulture, kakor tudi vseslovenski projekt Teden vseživljenjskega učenja. Vzgojiteljicam in učiteljicam pa smo hkrati preko pesmi in znakovnega sporazumevanja predstavili cilje mobilnosti dijakov, ki so opravljali praktično usposabljanje v vrtcih v Angliji v okviru projekta Erasmus +.

foto gfm media