Dijaki programa predšolska vzgoja, ki jo izvajamo na GFML, so drugo leto zapored pripravili predstavo Veselo pričakovanje. Namenjena je predvsem otrokom iz vrtcev, ki jih dijaki obiskujejo, in je obenem zahvala za njihovo podporo in pomoč dijakom pri opravljanju praktičnega usposabljanja. Predstava, ki smo jo pripravili, je pisan mozaik glasbenih in plesnih točk ter lutkovne predstave, ki jih z dijaki pripravimo v sklopu pouka pri glasbi, plesu in inštrumentu. Vse skupaj se letos prepleta v dogajanju v Božičkovi delavnici. Prvič smo nastopili tudi z lutkovno predstavo, ki so jo dijaki sami pod vodstvom profesorjev pripravili pri pouku. Na podlagi literarne predloge Miška in mesec so pripravili scenarij, ga opremili z glasbo in se naučili igrati z lutkami, ki so odraz njihove spretnosti. Ob koncu predstave je otroke, ki so bili seveda zelo pridni celo leto, obiskal še Božiček, ki jih je obdaril s sladkimi presenečenji.
Veselo pričakovanje smo decembra uprizorili večkrat. S svojo energijo in domiselnostjo smo navdušili otroke vrtcev Sveti Jurij ob Ščavnici in Mala Nedelja, ko smo nastopili v Kulturno-upravnem središču Sveti Jurij ob Ščavnici. Dva nastopa smo izvedli v Kulturnem domu Ljutomer za otroke iz vrtcev Ljutomer, Razkrižje, Ivanjkovci, Stročja vas, Cezanjevci, Veržej in Cven ter tudi učence iz osnovne šole Cvetka Golarja. Veselje pa smo prinesli tudi v Beltince in Puconce.

foto gfm media

- Sveti Jurij ob Ščavnici