Zadnji šolski dan v letu 2014 je bila v športni dvorani ŠIC Ljutomer izvedena proslava ob Dnevu samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra. V uvodnem nagovoru je ravnatelj GFML Zvonko Kustec naredil kratek povzetek dosedanjega šolskega leta in dijakom ter zaposlenim zaželel prijetno preživetje praznikov. Osrednji gost na prireditvi je bil slovenski politik in bivši minister za kulturo Jožef Školč. V pogovoru z voditeljico prireditve dijakinjo 2. c GFML Anjo Copot je govoril o svoji vključitvi v politiko, sodelovanju v procesu osamosvajanja, pojmovanju demokracije ter vlogi mladih v današnji družbi. V spremljevalnem kulturnem programu so se dijaki predstavili z recitalom slovenske poezije, glasbenim nastopom in nastopom pevskega zbora.

foto gfm media