Ali veste kakšna je pomenska razlika med poimenovanjema Velika Britanija in Združeno kraljestvo? Kje tiči vzrok, da na Otoku vozijo po levi strani? Zakaj nam jorkširskega pudinga ne postrežejo kot sladice? Zakaj na evropskih in svetovnih nogometnih prvenstvih kot samostojne reprezentance nastopajo ekipe Anglije, Škotske, Wellsa in Severne Irske? Kaj vse vsebuje tipičen angleški zajtrk?

Dijakinje predšolske vzgoje so v okviru delavnice »Spoznajmo kulturo Združenega kraljestva« iskale odgovore na vsa navedena in še na marsikatero drugo zanimivo vprašanje o britanski kulturi. Severnoangleško industrijsko mesto Leedsu bo namreč v mesecu oktobru postalo okolje, v katerem bodo izbrane dijakinje programa predšolska vzgoja opravljale del obvezne prakse v vrtcu. Poglobljeno znanje o geografskih, zgodovinskih in kulturnih posebnostih pa bo vsekakor prispevalo k njihovemu uspešnejšemu delu in hitrejši vključitvi v širše socialno okolje.

logoGFML mail

erasmus comenius