V šolskem letu 2013/2014 smo prvič sodelovali z Uršulinsko gimnazijo z Dunaja. Naše sodelovanje je tako zadnjih deset let temeljilo na vsakoletni izmenjavi dijakov – v oktobru so dijaki z Dunaja prihajali k nam in bili gostje naših dijakov, spomladi pa smo jim mi vrnili obisk. Letos je na Dunaj potovala manjša skupina dijakov kot običajno, program pa ni bil nič manj pester.
Prvi dan smo si ogledali šolo, nato pa popoldne preživeli aktivno in v čudovitem vremenu obiskali zabaviščni park Prater. Drugi dan so bili naši dijaki prisotni pri pouku in se aktivno in ustvarjalno vključevali v pouk nemščine, psihologije, zgodovine in glasbe. Popoldan smo si pobliže ogledali dvorec Schönbrunn in se sprehodili po čudovitem parku. Večer pa je minil ob prijetnem druženju dijakov obeh šol in profesoric.
Dijaki so spletni prijetna poznanstva in zagotovo spoznali veliko novega ter zanimivega.