Naši zakladi je projekt Ustanove dr. Šiftarjeve fundacije, ki je letos imela pomenljiv naslov Naj mir nosi tvoje ime ... Na prireditvi, posvečena je bila miru, so nastopili Elizabeth Adjei, Timotej Tivadar, Nika Jurkovič in Larisa Varga, ki so odrsko uprizorili poezijo Ane Luise Amaral in Srečka Kosovela, in sicer Pokol nedolžnih in Svetle akorde klavirja; predstavili so tudi razmišljanja mladih o socialnih spletnih omrežjih. Mogoče odlomek: "Opažam, da so se pogovori med otroci in mladostniki spremenili. Glavne teme se navezujejo na uporabo spletnih omrežij, na lažne novice, na popolni videz ... Ali pa pogovorov več niti ni. Ne med prijatelji, ne med sošolci, ne znotraj družine. Se sploh še znamo pogovarjati? Si pogledati v oči? Se znamo poslušati?"

Glasbeno so poleg Elizabeth Adjei in Timoteja Tivadarja prireditev še obogatili študentka muzikologije Anja Kutoš in Moški pevski zbor Slava Klavora. Zbrane je nagovorila predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar. Ne nasilje, mir naj nosi naše ime. "Živeti, živeti, je smisel človeka," nas opozarja Srečko Kosovel. Čestitke vsem nastopajočim.