V petek, 19. maja, so dijaki 4. letnikov vseh treh izobraževalnih programov še zadnjič pred maturo sedli v šolske klopi. Dan je bil zelo glasen in razposajen. Zjutraj je letošnje maturante v šolski jedilnici pričakal zajtrk, ki so ga pojedli skupaj z ravnateljem, razredniki in ostalimi zaposlenimi. Sledil je pohod po šoli, na katerem so opozorili na svojo prisotnost na šoli z glasnim žvižganjem. Dijaki 4. b oddelka, ki so od lanske pomladi bili varuhi šolskega ključa, so na parkirišču pred šolo pripravili šaljive igre, v katerih so se pomerili letošnji dijaki 3. letnikov. Največ spretnosti in znanja so izkazali dijaki 3. b, ki so za eno leto prevzeli ključ GFML. Zadnje dejanje dneva se je odvilo v osrčju mesta na Glavnem trgu, kjer so se dijaki še zadnjič zazibali po taktih maturantske četvorke ter marsikateremu staršu, razredniku ali zaposlenemu pričarali na obraz nasmeh, predvsem pa ponos. Maturantom želimo uspešno opravljeno maturo. Znanje imate, sedaj samo pogumno.