V petek, 19. 5, 2023, smo gostili devet angleških vzgojiteljev in go. Mojco Polak Williams v sklopu projekta Erasmus+. Udeleženci so si najprej ogledali vrtec pri OŠ Stročja vas, kjer so opazovali dela vzgojiteljev v skupinah, si ogledali igralnice vrtca in njihovo zunanje igrišče, prav tako tudi gozdno igralnico Lipnjak. Predstavili so se jim otroci druge starostne skupine z ljudskimi plesi in igrami, ga. ravnateljica in pomočnica ravnateljice pa sta gostom predstavili delo v njihovem vrtcu. Nato so obiskali OŠ Cvetka Golarja Ljutomer, kjer jih je pomočnica ravnateljice seznanila z njihovimi programi in kako poteka pouk na njihovi šoli. Sledila je razdelitev v dve skupini ter opazovanje učencev v kuharski in lončarski delavnici. Ob pomoči učiteljev, ki so prevajali, so veliko klepetali z učenci in jim odgovarjali na različna vprašanja, o tem, koliko je ura v Angliji, kako so pripotovali, kakšno je vreme, kako jim je všeč njihova šola ipd. Na koncu je sledil še obisk naše šole, ki so si jo najprej ogledali, nato pa pobližje spoznali slovenski šolski sistem, se seznanili s programi, ki jih izvajamo, ter bolj natančno spoznali program SSI Predšolska vzgoja. Po celodnevnih aktivnostih so si gostje ogledali še mesto Ljutomer in povedali, da so preživeli zanimiv in poučen dan. Mi smo pa ponovno dokazali, da je pomembno, da se šole v okolici povezujemo in tako skupaj izvedemo zanimivo izkušnjo za naše obiskovalce.