Petkov dopoldan so dijaki 1. letnika programa Predšolska vzgoja preživeli v Vrtcu Ljutomer. Na začetku nas je prijazno pozdravila in nagovorila ravnateljica vrtca, nato pa so se dijaki v dvojicah pridružili vzgojnemu tandemu v različnih igralnicah. Tako je svoj dan v vrtcu opisala dijakinja 1. v: "V ljutomerskem vrtcu mi je bilo zelo všeč, sploh to, kako lepo so nas sprejeli strokovni delavci vrtca, ravnateljica ter otroci. Ta obisk vrtca mi je še dal večjo motivacijo za ta poklic, ker se vidim v tem. Ko sem prišla v igralnico, sem postala še boljše volje kot sem bila pred vstopom. Otroci so bili zelo komunikativni, ni jih bilo sram, imela sem občutek, kot da bi jih poznala vrsto let. Vzgojiteljici sta bili tudi zelo prijazni, lepo sta naju s sošolko sprejeli in z nama komunicirali. Ko smo šli na sprehod, so otroci ob naravi utrjevali svoje znanje. Upam, da bomo še večkrat šli v njihov vrtec. Hrana je bila odlična, hvala tudi kuharicam."