Praznovanje 60. jubileja obstoja naše šole bomo obogatili s posaditvijo potomke najstarejše trte na svetu, ki raste na mariborskem Lentu. V soboto, 11. marca, je ravnatelj s strani podžupana mestne občine Maribor prejel cepič, ki ga bomo posadili na zelenici ob šolski zgradbi. Na slovesnosti so podarili pet potomk. Tri bodo posajene na Hrvaškem (Pelješac, Baranja, Međimurje), ena pa v občini Muta. Do sedaj je bilo podarjenih blizu 250 potomk, ki rastejo skoraj po celem svetu, kjer naravni pogoji omogočajo rast vinske trte.

Na ta način želimo poudariti bogato tradicijo gojenja vinske trte v okolici Ljutomera, za katerega je vinska trgovina skozi zgodovino predstavljala enega izmed gospodarskih temeljev. Pred leti je bila že posajena potomka pred Miklošičevo rojstno hišo v Radomerščaku, sedaj jo bomo posadili pred šolo, ki nosi ime po največjem slovenskem jezikoslovcu.