Slovenska nacionalna ekipa WSDC 2023, v sestavi: Lina Fefer iz Gimnazije Franca Miklošiča, Art Špegel in Eva Leskovar iz l. gimnazije Celje, Lovro Klinc iz Gimnazije Litija in Lara Livakovič Kočevar iz Gimnazije Kranj, se je odlično odrezala na prvem mednarodnem turnirju Online International Zimbabwe International Schools Debating Championship, na katerem so sodelovali kot nacionalna ekipa.

Na turnirju so sodelovale predvsem nacionalne ekipe in nekaj šolskih iz Afrike, Azije in Južne Amerike. Vse debatne trditve so bile impromptu, s 30 minutami pripravljalnega časa. Po petih debatnih krogih so se uvrstili v osmino finala, kjer so premagali vietnamsko nacionalno ekipo, v četrtfinalu pa izgubili proti korejski nacionalni ekipi.