V torek, 17. 1. 2023, smo si z dijaki predšolske vzgoje ogledali lutkovno predstavo Sneguljčica v izvedbi Lutkovnega gledališča Maribor. Predstava je nastala v sklopu eksperimentalne in raziskovalne predstave in združuje elemente fizičnega gledališča, commedie dell’arte, gledališča zatiranih, lutkovnega gledališča in cirkuške umetnosti ter je interaktivne in izobraževalne narave.

Trije igralci želijo zaigrati pravljico, a prav vsak hoče glavno vlogo pripovedovalca. Nekako se sporazumejo in znana pravljica se lahko začne. Brez nenehnih medsebojnih spopadov človeške nečimrnosti pač ne gre, a vseeno varno pripeljejo nežno Sneguljčico do srečnega konca. Prelepa tradicionalna likovna podoba na odru izriše pisano bogastvo lesenih lutk z lumpastimi palčki na čelu, ki prepevajo: "Če otroci so človeški malčki, mi, ki manjši smo od njih, smo palčki!"

Ob ogledu smo uživali ob svetlobnih, glasbenih, likovnih in scenskih učinkih, ki so popestrili vedno aktualno zgodbo o Sneguljčici.