V petek, 16. 12. so imeli dijaki, po času vmesnega premora, priložnost poslušati predstavitev fakultet v živo na šoli. V naše veliko veselje so se povabilu na našo šolo odzvali predstavniki 38 fakultet, Slovenske vojske, policije, študentskih domov, Vpisne službe Univerze v Mariboru ter Prleškega in Prekmurskega študentskega kluba. Predstavniki fakultet so prišli iz treh slovenskih univerz, kar je za dijake pomenilo možnost, da primerjalno poslušajo različne predstavitve. Dijaki so lahko izbirali med različnimi predstavitvami fakultet po učilnicah in med tržnico fakultet v športni dvorani ŠIC. Še posebej veseli smo bili obiska mnogih bivših dijakov GFML, sedanjih študentov, asistentov in predavateljev na fakultetah, ki so zastopali svoje fakultete in spregovorili z našimi dijaki o vseh dilemah in vprašanjih.