Mesec november je mesec ozaveščanja o sladkorni bolezni. Ob velikem porastu števila obolelih, je zelo pomembno, da je posameznik seznanjen, kako dostopati do znanj in katere veščine razviti za kakovostno življenje s sladkorno boleznijo. Z vsakoletnim tekmovanjem, ki ga organizira Zveza društev diabetikov Slovenije, pridejo te vsebine tudi med mlade v osnovne in srednje šole. Tako so tudi letos dijaki naše šole ob pripravi na tekmovanje širili znanje o sladkorni bolezni. Spoznavali so simptome, po katerih bolezen prepoznati, načine, kako z zdravim življenjskim slogom preprečiti pojav sladkorne bolezni tipa 2, možne zaplete, pomen odkritja inzulina, kako ravnati in pomagati osebi s hipo- ali hiperglikemijo ter še veliko več. Šolskega tekmovanja, ki je potekalo v prostorih šole v petek, 14. 10. 2022, se je pod mentorstvom Nataše Horvatić Dolamič in dr. Marije Meznarič udeležilo skoraj 100 dijakov. Doseženih je bilo 11 bronastih priznanj. Na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 19. 11. 2022, preko spleta, so se pod mentorstvom dr. Marije Meznarič uvrstili Blaž Rakuša (2. b), Nena Horvat (3. b) in Lučka Prem (4. c), ki je prejela srebrno priznanje. Z letošnjim letom dosežki na tekmovanju več ne prinašajo točk za Zoisovo štipendijo, še vedno pa prinašajo znanje, ki rešuje življenje. Prav vsem, ki so se tekmovanja udeležili in pridobili nova znanja, iskrene čestitke.