fbpx

Novice

V tednu od 14. 11. do 18. 11. 2022 so bili pri nas, v okviru programa Erasmus +, na t. i. Job shadowingu učitelji Javier, David in Maria iz šole IES Consuelo Aranda (Valencia, Španija). Zanimala jih je organizacija našega šolskega sistema na splošno, predvsem pa jih je zanimala uporaba IKT in naš način izvajanja pouka v času šolanja na daljavo: kako smo se znašli, kako smo ga prilagajali različnim dijakom, zlasti dijakom s posebnimi potrebami. Navdušeni so bili nad opremljenostjo naše šole in načinom poučevanja dotičnih profesorjev ob uporabi IKT. Presenetila jih je tudi mirnost, motiviranost in zavzetost naših dijakov, saj pravijo, da pri njih niso tako poslušni, kar je verjetno tudi posledica razlik med samima kulturama in organizacijo šolskega sistema. Vsi skupaj smo, poleg digitalnih kompetenc, krepili tudi kompetenco medkulturnosti, tako so nas gostje naučili, kako se pripravi njihova tradicionalna jed paella, mi pa smo jih naučili, kako narediti prleško gibanico. Vsekakor je to bila, tako za goste kot tudi za nas in naše dijake, nepozabna izkušnja in upamo, da se bo v prihodnje naše sodelovanje še bolj okrepilo.

Zadnje novice

VEČ NOVIC PRIDRŽITE "SHIFT" ZA VSE PRIKAŽI VSE

Aktualne video vsebine

Nove fotografije

Avdio vsebine