Med dejavnostmi in projekti, ki se odvijajo v okviru naše šole, so med najbolj zanimivimi za dijake tudi mednarodne izmenjave. Ena med njimi je tudi izmenjava z dijaki gimnazije na Dunaju, ki poteka vsako leto za dijake tretjega letnika, ki se učijo nemščino kot prvega tujega jezika. V obdobju epidemije izmenjave ni bilo, zato smo toliko bolj veseli, da z letošnjim letom lahko spet nadaljujemo.

Jesenski del izmenjave v tem šolskem letu je že za nami. Obiskalo nas je sedemnajst dijakov Uršulinske gimnazije s profesoricama, obisk pa jim bomo vrnili v mesecu maju, prihodnje leto. Gostitelji so bili dijaki 3. letnikov. S svojimi gosti so šli na pohod od Jeruzalema do Svetinj, gostje so se preizkusili v lončarski delavnici, se naučili nekaj osnovnih besed in fraz v slovenščini in pokušali dobrote slovenske kulinarike.

Naši dijaki se že veselijo majskega obiska na Dunaju, saj bodo tri dni bivali pri svojih dunajskih vrstnikih in spoznavali znamenitosti velikega mesta.