Majhni plesni vložki in neumestne glasbene točke sredi hodnika so nekaj, kar začini vsakdan na GFML. Dijaki smo navajeni, da so naši odmori in prosti čas napolnjeni s kreativnim neredom, ki je pogosto temelj mnogih, pozneje dodelanih predstav. Kombinacija petja, plesa in igre lahko predstavlja zabaven način umetniškega izražanja. To smo ob koncu lanskega šolskega leta dokazali dijaki GFML z izvedbo muzikala Riders on the Storm, ki je letos doživel premiero tudi za obiskovalce zunaj naše gimnazije. V torek, 4. 10. 2022 sta se odvili dve ponovitvi, sedeže za občinstvo pa so zapolnili dijaki 1. u ter devetošolci Osnovne šole Ivana Cankarja Ljutomer.

Nervoza, ki je vladala med nastopajočimi, je bila tokrat definitivno intenzivnejša, kot pri prejšnjih ponovitvah. Nismo vedeli, kakšen odziv publike lahko pričakujemo, saj so v sami predstavi zajete teme, o katerih se v osnovnih šolah še ne govori toliko kot na gimnaziji. Naša živčnost je bila odveč. Čeprav je v začetku predstave na kakšnem obrazu prevladala zmedenost, pa je iz minute v minuto več gledalcev sodelovalo, se smejalo in tudi ploskalo. Po koncu prireditve so nas še vedno prevzemali mešani občutki. Dokončno nas je pomirilo prepevanje nekaterih gledalcev po predstavi, saj je marsikomu najpogosteje zaigrana pesem v muzikalu ostala v ušesih. Tako so se ob odhajanju gledalcev še vedno slišale živahne melodije pesmi Another Day of Sun. In tudi zunaj je sijalo sonce.