Na začetku šolskega leta se je Rebeka Drev (2. u) s soplesalkami iz plesne šole Pingi udeležila svetovnega prvenstva v modernih plesih in osvojila naslov svetovne prvakinje.

Tako je strnila svoje vtise: "V poljskem mestu Tomaszow Mazowiecki se je odvijalo svetovno prvenstvo v modernih tekmovalnih plesih (IDO world street dance show championship). Prvenstva sem se udeležila z mladinsko tekmovalno skupino plesne šole Pingi. V skupini je 20 plesalcev. Dosegli smo najboljši rezultat s točko »Kino«. Postali smo svetovni prvaki 2022. Pri izvedbi točke smo uporabili 20 stolov, s katerimi smo tudi plesali, med plesom pa se je dogajalo vse, kar se ne bi smelo. Jedli smo pokovko, se pogovarjali, zvonili so telefoni. V street plesu sta bistveni zgodba in igra, ves čas se nekaj dogaja. Res je, da moraš imeti veliko energije in seveda veselje do plesa. S to točko smo osvojili tudi 3. mesto na državnem prvenstvu, ki je potekalo junija. Nastopali smo tudi na različnih festivalih. Vsak je imel malo treme pred začetkom, jaz celo že kakšen dan prej, ampak smo bili kljub res veliki konkurenci prepričani, da bomo dosegli dobro mesto. Nič od tega seveda ne bi bilo izvedljivo brez našega trenerja, ki je odgovoren za ta rezultat in nas je kljub veselju, žalosti, solzam, jezi … ves čas močno vzpodbujal. Najboljši občutek, kar ga lahko doživiš je, ko si na odru in vsi kričijo ter navijajo za tebe. Resna nervoza se je začela šele na razglasitvah. Solze so pritekle že, ko smo izvedeli, da smo v finalu, kaj šele ob novici, da smo zasedli prvo mesto. Ko smo stali na odru z medaljami okoli vratov, s priznanji, pokalom in z ogromno slovensko zastavo v rokah, medtem ko se je predvajala slovenska himna, sem vedela, da je bil to naš »we made it« trenutek. Pred svetovnim prvenstvom smo trenirali vsak dan po uro in pol do dve uri, včasih še več. Bili smo tudi na pripravah v Olimju, kjer so našo točko analizirali še drugi trenerji. Vsi smo bili izčrpani, ampak nihče ni obupal, še najmanj pa trener, ki smo mu res hvaležni, da ga imamo. Mislim pa, da smo si zmago res zaslužili, saj smo za to garali več kot 5 mesecev. Ugotovili smo, da se s trdim delom daleč pride!"
Čestitamo!