Dijaki 2., 3. in 4. letnikov programa umetniška gimnazija so si na prvi šolski dan lahko ogledali sodobno plesno predstavo Narejeno iz prostora/Made of space, ki je bila uprizorjena v Gledališču Park v Murski Soboti. Gimnazijcem se je pri ogledu pridružilo tudi nekaj dijakinj iz programa predšolska vzgoja.

O predstavi je zapisano: "Narejeno iz prostora s kopičenjem, spreminjanjem in ponavljanjem poti in smeri raziskuje strogo prostorsko kompozicijo, ki tvori neprekinjen in neskončen prostor. Skupina nastopajočih je kot partitura nenehnega zaporedja poti, nenehnega ponavljanja, nenehnega spreminjanja in geometrijske zasedenosti prostora, ki jih, skupaj z glasbenikoma, prevzameta in združita, energija in dinamika. Je mreža, v kateri si neprekinjeno delijo os po poteh, ki služijo kot osnova za neskončno število variacij, ki sledijo nenehnemu izzivu težnosti, a se mu tudi predajajo. Prostor kot ustvarjalno polje, vezivno tkivo, tkano kot vizualno pričevanje žive in doživete pokrajine. Poetika prostora, ki ustavi tok časa. Val čistega plesa in čistega zvoka, vrtinec vitalne energije."

Predstava je del festivala FRONTA.