Za dijake 1.letnikov se je šolsko leto začelo že dan pred uradnim začetkom šolskega leta 2022/23. V sredo popoldne, 31. avgusta, so skupaj s starši prišli v šolo na uvodno srečanje. Ob obilici številnih informacij so prejeli GFML majico, s katero bodo lahko tudi navzven izkazovali svojo pripadnost srednji šoli, ki jo bodo obiskovali naslednja štiri leta. Kot generacija so se enotno predstavili v petek, 2. septembra, ko so dijaki 3. letnikov pripravil za njih sprejem v skupnost dijakov na GFML. Pripadnost razredni skupnosti in šoli so dijaki izkazali skozi različne šaljive igre in dijaško zaprisego. Program je bil na zelo kulturnem nivoju in za razliko od raznih medijskih poročanj iz nekaterih drugih okolij ni posegal v dijakovo osebno integriteto.

foto gfm media

Avdio vsebine