Radetzky marsch, četvorka, dunajski valček, ples s starši, ponosni učitelji, zahvale staršem, ravnatelju in razrednikom. To je samo nekaj iztočnic, ki se navezujejo na gala prireditev ob zaključku srednješolskega izobraževanja, ki nosi ime maturantski ples. Letošnji maturantski ples na GFML je bil poseben, saj je bil izveden po zaključku mature. Dijaki, razbremenjeni šolskih obveznosti in v pričakovanju rezultatov mature, so se lahko v družbi najdražjih, staršev, sorodnikov, prijateljev, zaposlenih zabavali skozi celo noč, ki je bila razdeljena na formalni in bolj sproščeni, zabavni del. V prvem delu so se maturantje izkazali z izbranimi plesnimi koraki, katere so usvojili pod mentorstvom Plesne šole Pingi, ki je tudi poskrbela za celotno organizacijo plesa. Da je zabava trajala vse do sončnega vzhoda, so poskrbeli člani glasbene skupine Aktual in glasbena gostja Nika Zorjan. Zaradi številčnosti dijakov in povabljenih gostov je bil maturantski ples razdeljen na dva dela. Tako v petek kot v soboto je ples minil v prešernem vzdušju in ponovno dokazal, da trdo štiriletno delo gre z roko v roki z veseljem in zabavo ob zaključku srednje šole. Posledično ne izostane tudi uspeh, izkazan na zrelostnem izpitu, poimenovan matura.