25. izvedba kulturnega maratona je ponovno zaključila šolsko leto. Letos sta zadnji teden pouka zaznamovali predstava Meduza in Sizif, ki so jo pripravili dijaki splošne gimnazije v okviru predmeta interdisciplinarni tematski sklopi – umetnost, pod mentorstvom Tanje Trajbarič Lopert in Irene Štuhec. Drugi osrednji dogodek je bil dijaški muzikal Riders of the storm, ki so ga pripravili dijaki različnih letnikov. Idejo sta prispevala dijakinja Živa Fijavž in nemški prostovoljec Luis Kirchner, ki sta tudi odigrala vlogo scenarista, režiserja in mentorja. Predstava je bila izvedena v več terminih, tako za dijake, starše, kot zunanjo javnost. Predzadnji dan pouka so si v okviru Filmskega tedna Evrope pod zvezdami dijaki ogledali francoski film Izbrisati zgodovino (EFFACER L'HISTORIQUE), ki govori o pasteh in odvisnostih od sodobnih medijev. Film je bil predvajan v sodelovanju z Informacijsko točko Europe Direct Pomurje. Preostanek dneva smo dijaki in zaposleni preživeli na letnem kopališču v Ljutomeru, kjer so bile izvedene številne delavnice, dijaki pa so se pomerili tudi v različnih vodnih igrah. Zadnje dejanje šolskega leta 2021/2022 je bila zaključna akademija Odsev, na kateri smo obeležili dan državnosti in izpostavili najbolj odmevne dogodke iztekajočega šolskega leta ter najuspešnejše dijake in njihove mentorje, ki so se skozi šolsko leto izkazali s številnimi uspehi na najrazličnejših tekmovanjih.