Na šoli že vrsto let organiziramo prostovoljske OIV dejavnosti in se povezujemo z lokalnim okoljem. Tokrat smo se povezali z Mladinskim svetom Ljutomer, ki je za naše dijake na šoli organiziral delavnico na temo prostovoljstva pod vodstvom strokovnih delavk iz NA MOVIT in iz Mladinskega sveta Ljutomer. Delavnice smo razdelili v dve ponovitvi. Prva skupina, s pričetkom ob 12.10, je začela predavanje s skupnim pogovorom o prostovoljstvu in kvizom. Nato so se razdelili v skupine in debatirali o solidarnosti. Enako je imela druga skupina, s pričetkom ob 14. uri. Obe skupini sta imeli predstavitev o Erasmus+ projektih in prostovoljnemu delu v tujini. Predavatelji so dijakom predstavili tudi lastne izkušnje, kar je bilo dijakom še posebej zanimivo. Nekateri so bili na Poljskem, drugi na Portugalskem, Nizozemskem ... Dogodek smo zaključili z željo po vključevanju v projekte Erasmus+ in medsebojnem povezovanju.