Že vrsto let na Osnovni šoli Franceta Prešerna v Črenšovcih ob izteku šolskega leta organizirajo prireditev z naslovom Festival talentov. Na vabilo osnovne šole se vsakokrat z veseljem odzovemo, saj je to priložnost za medsebojno povezovanje in širjenje dobrih idej. Prireditev je namenjena učencem in dijakom, ki svoje nadarjenosti in posebna znanja predstavljajo drug drugemu v obliki predstavitev, stojnic ali nastopov. Letos je našo šolo zastopala dijakinja 3. u razreda Katjuša Peterka z njenim avtorskim filmom Ljubezen?. Film je nastal v sklopu strokovno umetniških predmetov v programu umetniška gimnazija in je pred kratkim tudi zmagal na 18. festivalu Videomanija 2022. Ponosni in veseli smo, da naši dijaki svoje talente s pridom razvijajo.