Dijaki 1. letnika programa predšolska vzgoja so 8. junija 2022 preživeli dan v vrtcu Moravske Toplice. Ravnateljica vrtca, ga. Simona Kaučič, je zanje pripravila kratko predavanje, v katerem jim je predstavila organiziranost vrtca in njegovo prostorsko ureditev ter še posebej izpostavila pomen tega. Prostor, kot element kurikuluma, je namreč ena izmed vsebin, s katero se dijaki srečajo pri pouku. Nato so si dijaki po skupinah ogledali celoten vrtec. Spoznali so vse prostore v vrtcu, prostore za otroke in upravne prostore, si jih ogledali, opazovali ureditev igralnic, vmes pa našli še čas za igro z otroki in se tudi na povabilo vzgojiteljic vključevali v dejavnosti, npr. pomagali so pri poligonu, igrah na prostem, prehranjevanju v 1. starostnem obdobju ... Ogledu je sledila še evalvacija današnjega dne in seveda malica, ki so nam jo kot vedno pripravili v vrtcu. Med drugim so nam postregli tudi doma narejene namaze. Dan smo zaključili s pozitivnimi vtisi, še posebej pa bi izpostavili gostoljubje in prijazen sprejem vseh zaposlenih v vrtcu.