Kaja Rihtarič, dijakinja 3. d oddelka, se je v mesecu aprilu udeležila izpitov za Francosko jezikovno diplomo (Diplôme d'études en langue française), ki so potekali na II. mariborski gimnaziji. Kaja se uči francoščine kot 2. tujega jezika tretje šolsko leto, posledično si je izbrala opravljanje izpitov na stopnji A2 in jih uspešno opravila. Mednarodno potrdilo o poznavanju francoskega jezika ji bo vsekakor prišlo prav za prihodnost. Kaja se sicer odloča za študij medicine, tako da ne bo imela francoščine na maturi, bo pa imela v rokah vsaj mednarodno in trajno veljavno potrdilo o poznavanju jezika. Če ji bo v naslednjem šolskem letu čas dopuščal, pa bo opravila še izpite za stopnjo B1. Félicitations, Kaja et du courage pour la suite! (Čestitke, Kaja in pogumno naprej!)