Dijaki 3. letnika programa predšolske vzgoje smo v Mariboru najprej obiskali Hišo otrok, Vrtec Montessori in osnovno šolo ter Waldorfski vrtec Studenček. Tako smo se seznanili z alternativnimi pedagoškimi koncepti, njihovimi značilnostmi in jih primerjali s konceptom javnih vrtcev. V Montessori vrtcu in osnovni šoli smo opazovali otroke in učence med dejavnostjo, si ogledali notranje in zunanje prostore vrtcev in igrače oz. materiale ter pridobili precej informacij o delu vzgojitelja v omenjenih vrtcih. V Waldorfskem vrtcu smo si ogledali igralnico in materiale. Prav tako so nas podrobneje seznanili s pomembnejšimi elementi te pedagogike in razlikami z javnim vrtcem. Pot smo nadaljevali v lutkovno gledališče, kjer smo si najprej ogledali prostore gledališča in rekvizite, nato pa se sami preizkusili v izdelovanju ploskih lutk, ki smo jih lahko odnesli s seboj domov.