Tekmovanje srednješolcev v znanju španščine Dilo en español je potekalo na dveh stopnjah (šolsko in državno) ter v dveh kategorijah (dijaki tretjih in četrtih letnikov). Šolsko tekmovanje, na katerem je sodelovalo 374 dijakov iz 27 srednjih šol, je potekalo 15. februarja na GFML. Tekmovalo je 22 dijakov, od tega 8 dijakov 3. letnika in 14 dijakov 4. letnika. 9 dijakov je prejelo bronasto priznanje: Nika Maučec, Andre Morales Kalamar (oba 3. b), Neja Horvat (3. d), Anamarija Horvat, Marko Morales Kalamar (oba 4. b), Aljaž Horvat, Nika Miholič, Tiara Ošlaj (vsi 4. c) in Minea Somer (4. u).

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 9. aprila v Kranju, so se uvrstili Andre Morales Kalamar, Neja Horvat, Tiara Ošlaj, Minea Somer in Marko Morales Kalamar. Udeležilo se ga je 65 dijakov tretjih in 63 dijakov četrtih letnikov. Med dijaki GFML se je najbolje odrezal Andre Morales Kalamar, ki se je v svoji kategoriji uvrstil na 28. mesto in tako prejel srebrno priznanje.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!