Po dveh letih premora zaradi epidemija koronavirusa, smo se vse slovenske srednje šole z izobraževalnim programom predšolska vzgoja lahko ponovno udeležile tradicionalne Vzgojiteljade. Letos je potekala v kraju Jesenice, v četrtek, 5. 5. 2022, gostila jo je Srednja šola Jesenice. Tema letošnje Vzgojiteljade je bila Odpadkom dajmo življenje. Dogodka so se udeležili dijaki iz srednjih šol programa predšolska vzgoja, mentorji in ravnatelji. Iz naše šole se je tako udeležilo 8 dijakinj iz 2. v oddelka. Na pot smo se z avtobusom odpravili v zgodnjih jutranjih urah in si jo delili še z dijaki, mentorji in ravnatelji iz Lendave, Ormoža in Maribora. Dogajanje na Vzgojiteljadi se je pričelo s prijaznim sprejemom in kulturnim programom Srednje šole Jesenice in g. župana v dvorani Kolpern. Nato so dijake gostitelji pospremili v različne delavnice, kjer so si nabirali praktične izkušnje dela z otroki na to temo. Tako so bili aktivni v matematičnem, angleškem, naravoslovnem, likovnem, glasbenem, jezikovnem in gibalnem kotičku ter kotičku igre za otroke. V tem času smo si mentorji in ravnatelji ogledali mesto Jesenice, Staro Savo – kulturni spomenik državnega pomena in muzejsko območje, kjer je med drugim tudi etnološka muzejska zbirka z rekonstrukcijo delavskega stanovanja iz 30-ih let prejšnjega stoletja. Po končanih delavnicah je sledilo kosilo in še zaključna prireditev, kjer je ob kulturnem programu potekala še predstavitev dela v kotičkih. V popoldanskih urah so nas pred dvorano Kolpern že pričakovali avtobusi in tako se je naše druženje zaključilo z novimi poznanstvi, veliko izkušnjami in pozitivnimi vtisi.