Kamišibaj je prastara umetnost pripovedovanja, ki izvira iz daljnje Japonske. V japonščini kami pomeni papir, šibaj pa gledališče. Gre za edinstveno obliko pripovedovanja zgodb ob slikah. Ilustracije so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec, kamišibajkar, ob pripovedovanju menjuje slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi.

Dijaki 3. v so se v tem šolskem letu pri strokovnem modulu Ustvarjamo za otroke lotili spoznavanja te zanimive umetnosti. Najprej so se podrobno spoznali z literarno predlogo, pravljico Krompirjevo popotovanje, nato so se preizkusili v pripovedovanju in ob tem sestavili seznam ilustracij, ki jih potrebujejo za kamišibaj. Ilustracije so ustvarili v kombinirani likovni tehniki akvarela in suhe barvice. Pripovedovanje so popestrili še z avtorskimi skladbami.

video gfm media