Praznične dni smo GFML-jevci polepšali otrokom zaposlenih v Zdravstvenem domu Ljutomer. Skupina dijakinj iz 3. v je za zbrane izvedla predstavo Krompirjevo popotovanje. Ves razred se je letos lotil prav posebnega izziva – preizkusili so se s kamišibajem.

Kamišibaj izvira iz daljnje Japonske (jap. kami: papir, šibaj: gledališče) in je edinstvena oblika pripovedovanja zgodb ob slikah. Slike (ilustracije) so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menjuje slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi. Dijaki 3. v so narisali ilustracije, ob katerih sta pripovedovali Neva Horvat in Ana Kavaš. Za glasbeno spremljavo pa so poskrbele sošolke.

Zbrani otroci so z velikim zanimanjem prisluhnili pripovedovanju in glasbi, na koncu pa so skupaj z dijakinjami priklicali Dedka Mraza, ki je najbolj pridne tudi obdaril.