GFML se aktivno vključuje v številne projekte. V okviru evropskega dneva jezikov (26. september) vsako leto izvedemo jezikovne delavnice z namenom, da osnovnošolcem zadnje triade, poleg angleščine in nemščine, približamo redkeje poučevane jezike v Pomurju.

GFML je edina srednja šola v Pomurju, ki poleg angleškega in nemškega jezika dijakom nudi še španski, francoski in ruski jezik. V sklopu tega dneva dijaki pripravijo različne jezikovne igre, kvize in predstavitve v teh jezikih. Tako poglobijo svoje znanje tujih jezikov in si naberejo nove, dragocene izkušnje v medvrstniškem poučevanju ter se preizkusijo v vlogi učitelja.

V tem šolskem letu smo zaradi trenutne situacije, povezane s koronavirusom, obiskali manj pomurskih osnovnih šol. Francoske, ruske in španske delavnice smo izvedli na OŠ Beltinci, OŠ Tišina, OŠ Murska Sobota II in na OŠ Murska Sobota III.

Cilj jezikovnih delavnic je ozaveščanje o večji prisotnosti različnih jezikov okrog nas.