Dijaki prvih letnikov splošne gimnazije so spoznavali mesto Ljutomer, v katerem se nahaja njihova šola.

Spoznali so kulturno-umetniške značilnosti prleške prestolnice, med drugim so spoznali značilnosti Glavnega trga in obiskali cerkev. V muzeju Ljutomerski kasač so spoznali razvoj kasaštva v Prlekiji in od blizu videli konje kasače. V mestnem muzeju so se seznanili z muzejskimi zbirkami, si ogledali prvi slovenski filmski posnetek in spoznali glavne značilnosti taborskega gibanja na Slovenskem. Med orientacijskim pohodom pa so določili geografske koordinate GFML in izračunali čas, ki ga morajo premagati od šole do Glavnega trg in parka ter spoznali najpomembnejša spominska obeležja v Ljutomeru.

Dijaki so priznali, da o mestu Ljutomer niso vedeli veliko in da so jim te informacije približale svet, v katerem bodo preživeli naslednja štiri leta.