V torek, 22. junija 2021, ko so že minile vse grenkobe nenavadnega šolskega leta, so svoje ustvarjanje po prvem letniku srednje šole na ogled postavili tudi dijaki 1. U.
Produkcijo, ki je bila sprva načrtovana na daljavo, so v zadnjem hipu prestavili v novo gledališko dvorano na šoli in nanjo povabili svoje starše, pred tem pa so si generalko z zanimanjem ogledali dijaki višjih letnikov umetniške gimnazije.
V programu, ki sta ga duhovito povezovala Dino Kralj in Ada Svetko, smo lahko videli zanimivo fotozgodbo Nike Jurkovič, se prepustili koreografiji, ki je nastala v delavnici Gib, spremljali posnet performans, ki je nastal pri delavnici Igra in govor, za konec pa so nas navdušili Eva Vučko, Gaj Bobnarič in Ana Vukosavljevič z izraznim plesom buto.
Nova terasa na GFML je po prireditvi bila odličen prostor za klepet in zvečer smo vsi sodelujoči in obiskovalci zapustili Ljutomer z željo, da se kmalu spet vidimo pri novih stvaritvah četrte generacije umetnikov na GFML.