Zadnji dan »pouka« v tem šolskem letu je bil, vsem koronskim nevšečnostim navkljub, spet takšen, kot mora biti. Nenavadno šolsko leto smo tako zaključili s svečano akademijo, ki je potekala v dvorani Šica, in veseli smo bili, da so jo lahko v živo spremljali vsi dijaki in njihovi starši. V prvem delu svečanosti smo obeležili dan državnosti in navdušeno proslavili 30 let naše domovine Slovenije, v drugem delu pa s ponosom nagradili več kot 80 najuspešnejših dijakov, ki so ponovno dosegali vrhunske rezultate. Prireditev je spremljal bogat kulturno-umetniški program, eden od vrhuncev pa je bila tudi podelitev kipca Franca Miklošiča dolgoletni predstojnici pomurske enote Zavoda za šolstvo, ge. Ireni Kumer. Na koncu so se razglasitve najrazreda in lepe nagrade razveselili dijaki 2. B, vsi skupaj pa pošteno zasluženih spričeval. In počitnice se lahko pričnejo!