Slovensko društvo učiteljev angleškega jezika IATEFL za druge letnike srednjih šol pripravi vsako leto malce drugačno tekmovanje iz angleškega jezika. Tekmovalci morajo posneti krajši film v angleškem jeziku. Tovrstna naloga je poseben izziv, saj se ne ocenjuje le znanje angleškega jezika, temveč tudi kreativnost pri pisanju scenarija, tehnična izvedba filma in splošni vtis prispevka. V šolskem letu 2020/21 je ta zvrst filma morala biti FILMSKI NAPOVEDNIK, krovna tema pa je bila leto 2030. Tri skupine naših dijakov so se odločile sodelovati.
Tjaž Duh, Lara Svenšek in Hana Vozlič (dijaki 2. a) so posneli filmski trailer z naslovom Opening of The Time Capsule in si priborili 3. mesto oz. bronasto priznanje na državni ravni.
Dijakinje Ema Kovač, Kijara Marič Vild, Zigi Omerzel in Eva Tergušek (2. u) pa so svoj trailer naslovile No Return in si priborile srebrno priznanje na državni ravni.
Iskrene čestitke!