Tekmovanje iz flore poteka z namenom, da dijaki pridobijo praktične veščine terenskega dela, se naučijo rokovati z različnimi določevalnimi ključi in da znajo prepoznati več kot sto rastlinskih vrst v naravi. Žal pa je bilo letošnje tekmovanje zaradi epidemije popolnoma spremenjeno, saj je potekalo zgolj na teoretični ravni in je dijakom dalo bistveno manj pridobljenega znanja kot prejšnja leta. Tako šolsko kot državno tekmovanje je vključevalo zgolj teoretične naloge z reševanjem na daljavo.
Glede na vse to se je letošnjega tekmovanja udeležilo veliko manj dijakov. Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 15. maja 2021, se je udeležilo deset dijakov. Štiri dijakinje so se uvrstile na državno tekmovanje (Evelina Balaško, 1. c, Maša Škrget, 1. c, Ana Pozderec, 3. a in Nana Horvat, 3. a). Državno tekmovanje je potekalo 29. maja 2021, na daljavo, na GFML. Vključene so bile prav tako samo teoretične naloge. Naše dijakinje so se uvrstile na deveto in deseto mesto.

Čestitamo!