Dijaki 1. letnikov vsako leto peš obiščejo Miklošičevo domačijo. Razmere, povezane z epidemijo zaradi virusa COVID-19, niso dopuščale izvedbe pohoda jeseni v času Miklošičevih dni, zato so dijaki opravili ta športni dan 8. junija 2021. Pohod, dolg 13 kilometrov, je potekal iz Ljutomera proti domačiji Franca Miklošiča v Radomerščaku po lepo urejenih pohodniških poteh. Hoja skozi manjši gozd, ki je nudil senco, je bila pravi užitek. Dijaki so se okrepčali z malico pri Miklošičevi domačiji, kjer so si lahko ogledali njegovo rojstno hišo. Poleg tega, da so dijaki preživeli dopoldan v prijetni družbi svojih sošolcev, so dobili kar nekaj znanja o našem slavnem rojaku, po katerem nosi ime tudi naša šola.