Tekmovanje za Cankarjevo priznanje je letos potekalo na dveh ravneh: šolsko 13. aprila 2021, državno pa na daljavo 22. maja 2021. Dijaki 1. in 2. letnikov so za šolsko in državno tekmovanje brali delo Veronike Simoniti Ivana pred morjem, dijaki 3. in 4. letnikov pa za šolsko tekmovanje Rožančev roman Ljubezen, za državno pa še Jančarjev roman Galjot. Oboji so prebirali tudi izbrane eseje. Zaradi poznega termina se je letos šolskega tekmovanja udeležilo precej manj dijakov kot prejšnja leta, le 42, 15 jih je osvojilo bronasto priznanje. Na državno tekmovanje se jih je uvrstilo devet, štirje so osvojili srebrno Cankarjevo priznanje: Lara Svenšek iz 2. a, Iva Štefanec iz 2. d, Ajša Bakan iz 3. v in Luka Franov iz 4. a.

Čestitamo!