Končno smo tudi na GFML dočakali športne dneve v živo. Že samo vzdušje pred pričetkom je bilo veselo, sproščeno, v pričakovanju. Z drugimi letniki smo se odpravili v smeri Gajševskega jezera po odlični pohodno-kolesarski poti. Po krajšem počitku ob jezeru, kjer smo se okrepčali, smo naredili še krog okrog jezera in se s strumnim korakom vrnili proti šoli. Za nami je bilo dobrih 17 kilometrov prehojene poti. Naslednji dan pa smo s tretjimi letniki raziskovali lepote prleških goric. Pot nas je vodila skozi Stročjo vas, Nunsko grabo in čez Ljutomersko-Ormoške gorice v Hermance. Prišli smo do griča, ki mu domačini rečejo Strmec. Ta grič se ponaša z največjim klopotcem na svetu, ki je od 1. februarja 2016 vpisan v Guinnessovo knjigo rekordov. Pod velikanom smo si privoščili kratek počitek, nato pa se podali naprej. Tokrat smo na cilju pri šoli zabeležili 15 prehojenih kilometrov.