V okviru projekta Epruvetka, ki deluje pod okriljem Društva študentov medicine Maribor, si prizadevajo informirati in izobraževati javnost o pomenu krvodajalstva, darovanja organov in kostnega mozga. S predavanji se osredotočajo predvsem na srednješolce, saj je pomembno ozaveščati mlade, predvsem zaradi upada krvodajalstva med mlajšo populacijo. S tem namenom organizirajo brezplačna predavanja za mladostnike, ki jih izvajajo po celotni Sloveniji.
Študentka Medicinske fakultete v Mariboru je predstavila glavne značilnosti vseh treh tem: krvodajalstvo, darovanje kostnega mozga in darovanje organov. Celotno predavanje je bilo prilagojeno starosti in znanju poslušalcev, saj je bilo interaktivno in primerno tej ciljni skupini, na koncu pa je ostalo dovolj časa za vsa vprašanja dijakov. Predavanje je bilo izvedeno na daljavo prek zooma za dijake četrtega letnika programa predšolska vzgoja.