Student Cuts festival je potekal 22. aprila 2021 med 16. in 19. uro v virtualni izvedbi. V tem času si ga je ogledalo približno 260 gledalcev. Po uvodnem pozdravu ravnatelja Zvonka Kusteca in Jake Polutnika so gledalci prisluhnili arhivskemu pogovoru z Evgenyjem Afineevskyjem, nominirancem za oskarja s filmom Winter on Fire. Sledil je ogled prijavljenih filmov na festival. Z vseh treh umetniških gimnazij, smer gledališče in film, je bilo prijavljenih dvanajst filmov v skupni dolžini 60 minut. Temu je sledila posneta produkcija gledaliških predstav vseh treh gimnazij, prav tako v dolžini 60 minut. Pred koncem so se virtualnemu festivalu prek videopovezav pridružili avtorji nekaterih filmov, s katerimi se je pogovarjala mag. Irena Bedrač, sicer novinarka RTV Slovenija in članica festivalske žirije. Po pogovoru, v katerem so avtorji razkrili zanimive zgodbe iz svojih filmskih ustvarjanj, so podelili zaslužene nagrade. Zmagovalka letošnje izvedbe Student Cuts je postala Hana Tršar s filmom BenchBirds. Žirija v sestavi Petra Meterc, mag. Irena Bedrač in Janez Burger je prepoznala še dva filma, ki si zaslužita posebno pozornost. To sta filma Sanje avtorice Karin Vončina ter Moj najljubši trenutek dneva avtoric Neli Bedene, Maje Marussig in Nine Sovinc. Vsi prijavljeni filmi bodo na ogled vsaj na TV Maribor v mesecu maju, želja pa je, da bi bilo teh predvajanj tekom leta še več.

"Seveda Student Cuts festivala ne bi bilo brez zaposlenih na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer, za kar se jim seveda iskreno zahvaljujemo, pred nami pa so že prvi koraki k naslednji izvedbi Student Cuts festivala v letu 2022. Upamo, da bo festival lahko potekal v živo," je povedal Jaka Polutnik, direktor festivala.