Na šoli ob 30. obletnici samostojnosti in neodvisnosti Slovenije izvajamo celoletni projekt, v sklopu katerega mesečno gostimo znane Slovence, ki so s svojim delom, vplivom in uspehi soustvarjali čas slovenske samostojnosti. Pogovori so namenjeni našim dijakom in jih predvajamo v sklopu šolske televizijske oddaje Aktualno na GFML, ki jo snemamo enkrat mesečno, in radijske oddaje Glas GFML.
Marca smo gostili Iztoka Čopa, vrhunskega športnika, ki je dosegel izjemne uspehe v veslanju, dobitnika štirih olimpijskih medalj in večkratnega prejemnika medalj na svetovnih prvenstvih. Skupaj z Denisom Žvegljem je leta 1992 v Barceloni dosegel prvo olimpijsko medaljo pod okriljem samostojne države Slovenije. Z njim se je pogovarjala dijakinja prvega letnika Laura Barber. Govoril je o uspešni karieri, začetkih športne poti, srednješolskih letih, tekmovanju pod državno zastavo, koncu športne kariere, o zamujenem za mlade športnike v času epidemije ter nagovoril dijake, naj vztrajajo pri uresničevanju ciljev, ki si jih zastavijo v življenju.

video gfm media