Spoštovani dijaki in starši.

Iz medijev ste najverjetneje izvedeli, da se po skoraj petih mesecih pouk končno prestavlja iz virtualne v prave šolske učilnice. Sicer še vedno ne tako, kot smo bili navajeni, ampak z določenimi prilagoditvami in omejitvami. Na podlagi okrožnice, ki smo jo prejeli s strani MIZŠ, bo pouk potekal po naslednjem modelu (model C):

-          Dijaki zaključnega letnika se stalno izobražujejo v šoli.

-          Dijaki ostalih letnikov se izobražujejo izmenično izobražujejo en teden v šoli in en teden na daljavo. Urnik je sledeči:

• 8. - 12. 3.
    • v šoli so dijaki 1.a, 1.b, 1.c, 1.u, 1.v, 2.v
    • v šolo pridejo ob določenih dnevih tudi dijaki umetniške gimnazije, ko imajo gledališke in filmske delavnice:
      • 2.u v četrtek, 11. 3.
      • 3.u v ponedeljek, 8. 3.
    • na daljavo se izobražujejo dijaki 2.a, 2.b, 2.c, 2.d, 2.u, 3.a, 3.b, 3.c, 3.u
    • dijaki 3.v so na delovni praksi
  • 15. - 19. 3.
    • v šoli so dijaki 2.a, 2.b, 2.c, 2.d, 2.u, 3.a, 3.b, 3.c, 3.u
      • 1.u v torek, 16. 3.
    • na daljavo se izobražujejo dijaki 1.a, 1.b, 1.c, 1.u, 1.v, 2.v
    • dijaki 3.v so na delovni praksi

-          Pouk tako v šoli kakor na daljavo poteka po obstoječem urniku; označeno je v Asistentu.

-          Plan ocenjevanja znanja se ne spreminja in se izvaja v skladu z načrtom.

-          Avtobusi vozijo po voznem redu.

-          Malica je organizirana na običajni način in si jo je potrebno predhodno naročiti. Pojeste jo v učilnici oz. jedilnici. V kolikor si malice ne boste naročili v šoli, si jo prinesite od doma. Izhod iz šole med poukom je odsvetovan, zato tudi ne bo možnosti odhoda po malico v bližnje trgovine.

Nagovarjam vas, da upoštevate vsa varnostna priporočila in navodila:

-          upoštevajte Hišni red v primeru razglašene epidemije oz. pandemije zaradi nevarnosti širjenja nalezljive bolezni (objavljen je na šolski spletni strani)

-          pri tem še posebej bodite pozorni na:

• obvezno nošenje zaščitnih mask v šoli
  • ohranjanje medosebne razdalje
  • razkuževanje rok
  • higiena kašlja in kihanja
  • prezračevanje učilnic
  • izmenična uporaba stranišč
  • ne zadržujemo se dalj časa v skupnih prostorih (razdelilnica hrane)

-          v šolo prihajate samo zdravi dijaki

• v primeru okužbe oz. stika z okuženo osebo ostanete doma
  • v kolikor nastane tovrstna situacija o okužbo oz. okuženo osebo takoj obvestite razrednika, ravnatelja oz. pomočnika ravnatelja

Za lastno zdravje in varnost drugih lahko naredi največ vsak sam. Zato še naprej upoštevajmo vsa priporočila in navodila, da bo grožnja virusa čim manjša. Tako v šoli kakor doma.

RAZREDNIKI VAS BODO povabili (dijake in starše) na kratek sestanek na daljavo, kjer vam bodo predstavili nadaljnji potek pouka.

Dobrodošli nazaj na šoli.

Franc Čuš