Letošnji informativni dnevi so bili zaradi epidemioloških razmer prav posebni. Prvič v zgodovini so se odvili v spletnem okolju, osnovnošolci pa so prireditev spremljali kar od doma. Tokrat sta ŠIC in GFML samevala, dogajanje se je odvijalo na posebni spletni strani www.gfml.si/pridinagfml. Uvodna virtualna predstavitev je bila zasnovana v stilu zoom srečanja, na katerem se pripeti vse, česar s(m)o dijaki in učitelji GFML vajeni - težave z zvokom, večopravilnost dijakov, množica idej, ki kar vrejo iz mladostnikov, pa seveda številni humorni zapleti in na koncu ugotovitev, da je vsako odločitev potrebno prespati. V predstavitvi, ki jo je zasnoval in režiral Jure Šimonka, so sodelovali Ana Maučec, Doroteja Bojnec, Ela Černila, Miha Lukman in Saša Pergar. Za glasbeni točki sta poskrbela Elizabeth Adjei in Aljoša Marič. Nato so sledile virtualne delavnice, ki so jih osnovnošolci obiskali po lastni izbiri. Tako so dobili številne nove podatke v naslednjih učilnicah: Dijaška soba, Splošne informacije, Umetniška gimnazija, Medijski tehnik, Predšolska vzgoja, Umetnost, Družboslovje in šport, Jeziki, Naravoslovje in matematika. Ob vsem tem pa je vsak obiskovalec lahko naredil tudi selfi, ki je dopolnil mozaik GFML.

logo 2000