Šolsko leto 2020/21 se je izkazalo kot eno izmed bolj neobičajnih šolskih let doslej. Kljub temu pa ključni dogodki po osnovnih in srednjih šolah ostanejo. Da bi učencem osnovnih šol omogočili pridobiti čim več koristnih in pristnih informacij o šolanju in življenju na GFML, smo se jim tokrat predstavili na načine, ki so nam na voljo. Posneli smo krajši predstavitveni film o šoli, izdali promocijske publikacije, pripravili predstavitev GFML se predstavi, dodelali vsebine na spletni strani šole in se odzvali na vabila osnovnih šol. Slednje so nas povabile na razredne ure, roditeljske sestanke, otroške parlamente ali tržnice poklicev. Vsem oblikam je bilo skupno povezovanje prek videokonferenc. Z učenci s trinajstih osnovnih šol, od Goričkega do Podravja, smo prijetno pokramljali o njihovih željah glede nadaljevanja šolanja in možnostih, ki jih ponuja GFML, obenem pa vsem zaželeli čim uspešnejši zaključek osnovne šole ter snidenje na GFML.