Na državno tekmovanje v Ekokvizu so se uvrstili dijakinje in dijaki, ki so posamično dosegli najboljše rezultate na šolskem tekmovanju decembra 2020. Tako se je letos na državnem tekmovanju, ki je bilo organizirano prek spleta, pomerilo 273 dijakinj in dijakov s srednjih šol, vključenih v program Ekošola, in nekaterih drugih, ki so se prijavile na tekmovanje.
Šest dijakov Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer, ki so se tekmovanja udeležili na svetovni dan mokrišč, 2. februarja 2021, je doseglo odlične rezultate. Prejeli so dve zlati, tri srebrna in eno bronasto priznanje. Tekmovali so Melanie Tavčar (zlato priznanje), Jakob Vogrinec (zlato priznanje) in Nela Copot (srebrno priznanje). V programu predšolska vzgoja so prav tako zelo uspešno tekmovale tri dijakinje, ki so se tekmovanja udeležile že lani, ko so se jim priznanja izmaknila za las, letos pa je bil njihov trud poplačan. Romina Kotnik Rajh in Tallayla Kerčmar sta prejeli srebrno priznanje, Vanessa Gomboši pa bronasto priznanje.

Čestitke vsem tekmovalcem!