Društvo slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI je v sodelovanju z revijo za film in televizijo Ekran ter s podporo Slovenskega filmskega centra v sklopu novembrskega Slovenskega tedna filma razpisalo natečaj, ki je k pisanju filmske kritike povabil vse dijake in dijakinje slovenskih srednjih šol.
Na natečaj je prispelo 16 tekstov, od tega kar polovica s strani dijakov in dijakinj Gimnazije Franca Miklošiča iz Ljutomera.
Tretje mesto je osvojila dijakinja 3. letnika umetniške gimnazije, smer gledališče in film, Lina Horvat za kritiko filma Panika. Komisija je uvrstitev utemeljila s sledečimi besedami: "Tretje mesto gre tekstu, ki nudi jasen razmislek o filmu Panika. Zapis združuje tako lastno razumevanje filma kot tudi analizo filma v žanrskem in družbenem kontekstu, slog pisanja pa je skrben in vsebini primerno razgiban."
Vsi trije nagrajeni teksti bodo objavljeni v reviji Ekran, v številki januar/februar, Lini pa za dosežen uspeh iskreno čestitamo!

Fotografija iz filma Panika, avtor: Miloš Srdić, vir: Slovenski filmski center - SFC